NETFLIX AND CHILL – CZYLI 5 MOICH ULUBIONYCH SERIALI

Ciągle pojawiają się od was pytania, jakie są moje ulubione seriale. Zamiast ciągle odpowiadać na Instagramie, postanowiłam zrobić dla was post w którym przedstawię 5 moich ulubionych seriali na Netflixie <3
Nie jest to lista gradacyjna, jedynie spis.

 

NR 5
„Gossip Girl”

Serial opowiadający o życiu zamożnych nastolatków  na Upper East Side. Ich perypetie opisuje na swoim blogu tajemnicza Plotkara, ujawnia ich sekrety i dręczy nimi głównych bohaterów.  

 

Tutaj pewnie nie ma dla was zaskoczenia. Serial jest ze mną już… 7 lat i regularnie do niego wracam. Pamiętam kiedy byłam z nim na bierząco. Kiedy czekałam na kolejny odcinek by dowiedzieć się kto jest tytułową Gossip Girl. I jak wielkim zaskoczeniem było dla mnie zakończenie całej serii. To świetny serial o nastolatkach wchodzących w dorosłe życie.

 

 

NR 4
„Orphan Black”

Życie Sarah, samotniczki i sieroty, zmienia się dramatycznie, gdy staje się świadkiem samobójstwa kobiety, która wygląda tak jak ona. Bohaterka przejmuje jej tożsamość, a wraz z nią chłopaka oraz konto bankowe. Zamiast jednak rozwiązać swoje problemy, zostaje wciągnięta w wielopoziomowy spisek. Doprowadza ją to do oszałamiającego odkrycia – ona i martwa kobieta to klony. Sarah musi się śpieszyć, by znaleźć odpowiedzi na pytania, kim jest i jak wiele klonów jeszcze istnieje*

*opis FILMWEB

 

Świetny serial! Polecony przez moją koleżankę Gasky. Świetnie zagrany, jedna aktorka gra kilka postaci, swoje klony. Każdy z nich wygląda inaczej, ma inny charakter czy nawet akcent lub sposób chodzenia. Historia mega, ale nie polecam oglądać przy jedzeniu 😛

 

 

NR 3
„Gotham”

Historia komisarza Jamesa Gordona, który rozpoczyna karierę w policji Gotham. Początki powstania Batmana oraz jego wrogów. 

 

Super serial dla fanów komiksów DC! Jako, że Batman jest moim ulubionym superbohaterem, oglądanie jak Bruce Wayne krok po kroku się nim stawał, sprawia mi ogromną radość. Chłonę każdy odcinek. Bardzo polecam.

 

 

NR 2
„Once Upon A Time”

Na bohaterów bajek dla dzieci zostaje rzucona klątwa. Przeniesieni do miasteczka Storybrook prowadzą normalne życie nie pamiętając tego kim są. Uratować ich może tylko córka Śnieżki – Emma.*

*opis FILMWEB

 

O tym serialu mogłabym pisać i pisać, jednak ograniczę się do kilku zdań. Jest to opowieść dla każdego fana Bajek i Baśni. Cudowna historia. To jak scenarzyści poplątali losy bohaterów baśni, jest tak „realistyczne”, że faktycznie jestem skłonna uwierzyć, że jest wszyscy się znają i ich ścieżki nie raz się przecięły. Nic więcej nie mogę wam zdradzić. Przekonajcie się sami.

 

 

NR 1
„Reign” 

Serial rozpoczyna się w chwili gdy na francuski dwór przybywa Maria Stuart by poślubić księcia i nawiązać sojusz. Musi stawić czoła komplikacjom w drodze do władzy. 

 

Uwielbiam ten okres w historii. Zawsze interesowała mnie dynastia Tudorów, Henryk VIII oraz później jego córka królowa Elżbieta. Tutaj miałam okazję być po drugiej stronie barykady. I choć serial ten niewiele ma wspólnego z historią, to niezwykle przyjemnie się go ogląda.

 

 

Dajcie znać jakie są wasze ulubione seriale 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *