Otwarcie salonu Polskich Fabryk Porcelany Ćmielów i Chodzież

 

 

Miesiąc temu otrzymałam zaproszenie na otwarcie salonu z piękną polską porcelaną w Manufakturze. Razem z innymi blogerkami takimi jak np. GASKY,  MADAME BLANIA czy BIRGINSEN miałyśmy okazję podziwiać piękne polskie wyroby.

Firma Chodzież i Ćmielów to połączenie oryginalnego designu z ponad 200 – letnią tradycją. Fenomen marki, polega na niezwykłym przywiązaniu do niezmiennych od lat wartości i tradycji wraz z nieustannym rozwojem w duchu współczesnych trendów i nowych technologii. Odzwierciedlają to porcelanowe produkty z duszą – przywołujące sentyment i bezcenne wspomnienia…

Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” produkują 420 ton porcelany miesięcznie. Z czego 60% trafia na polskie stoły. To właśnie ona, od lat wprowadza na nie ciepło i serdeczną atmosferę podczas spotkań z bliskimi. Z pewnością pamiętamy kultowe dekoracje pamiątkowej zastawy z ukochanego domu dziadków sprzed lat, która nierzadko przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Dzisiaj, powracając do wzorów z przeszłości kolekcje budzą wspomnienia z dzieciństwa, przypominają cenne chwili spędzone z bliskimi. Porcelana tworzona w Ćmielowie i Chodzieży to coś więcej niż przedmiot codziennego użytku – to wspomnienia, emocje i ciepło zaklęte w delikatnej filiżance czy pięknie zdobionym komplecie. Uzupełniając asortyment o nowatorskie projekty Ćmielów Design Studio mamy wszystko, czego potrzeba zarówno miłośnikom tradycji, jak i nowoczesnych porcelanowych wzorów.

 

 

Na miejscy czekał na nas przepyszny poczęstunek(udało mi się nawet znaleźć coś bez laktozy!). Oczywiście do kawy i herbaty przygotowane były klasyczne filiżanki Chodzież i Ćmielów.

 

 

 

Jako osobie, która jest całe życie związana ze sztuką, moją uwagę przykuła awangardowa kolekcja Pana Marka Cecuły. Szczególnie „pogięty” wazon, który na pewno zabiorę do domu. Niestety nie udało mi się zrobić dobrego zdjęcia 🙁

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wraz z zaproszonymi blogerkami, mogłyśmy na warsztatach z malowania, same spersonalizować kubek, który potem na stałe zagości w naszych domach. Jestem minimalistką, więc samo ozdabianie śnieżnobiałej porcelany przyprawiło mnie o dreszcze. Na szczęście udało mi się wybrać klasyczny wzór róż, który widywałam na filiżankach w domu.

 

 

 

 

 

 

Dziewczyny wykazały się niezwykłym talentem do malowania. Tworzyły świetne wzory i napisy. A naprawdę ciężko malowało się tak miękkim pędzelkiem, mnie nie wychodziło to zupełnie. Szczególnie kiedy malowałam płynnym złotem.

 

Salon Chodzież i Ćmielów to świetne miejsce na mapie Łodzi. Sklep z prawdziwą porcelaną, która nie kosztuje milionów, jak się pewnie większości z was wydaje. Jeśli szukacie prezentu dla bliskiej osoby, odwiedźcie ich salon w Manufakturze.

Warto:)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *