ŚCIERECZKI DO DEMAKIJAŻU WODĄ – GLOV VS CALYPSO

 

 

Ostatnio wszystko mnie uczula. Każdy kosmetyk do mycia twarzy, demakijażu sprawdzam 2 razy.  Mimo to nadal nie wiem jaki składnik wywołuje u mnie te symptomy. Postanowiłam całkowicie zrezygnować z płynów micelarnych, mleczek czy toników. Postawiłam na naturę.

Początkowo myłam buzię wodą z mydłem, jednak cały czas, czułam, że nie domywam np oczu. Miałam takie uczucie „zmęczonych oczu”. Jakbym w ogóle ich nie umyła. Szukałam więc w internecie sposobów na moją przypadłość. Tak odkryłam markę GLOV.

Początki GLOV sięgają 2011, a jego historia to również opowieść o przyjaźni dwóch kobiet, które chciały zrewolucjonizować świat kosmetyczny.

Zrobiły to dzięki pomysłowi, który zrodził się podczas rytuału demakijażu wykonywanego codziennie po powrocie do domu. Uciążliwe zmywanie twarzy niezliczoną ilością płatków kosmetycznych i płynów do demakijażu, podsunęło im pomysł na stworzenie produktu do szybkiego demakijażu za pomocą wody.

W 2013 na rynek wkroczyła rękawica GLOV. Nasze produkty zaprojektowano w Polsce, ale nowatorskie rozwiązania sprawdziły się również w innych krajach, co doprowadziło do gwałtownej ekspansji globalnej. Produkty GLOV są dostępne obecnie w ponad 40 krajach. Nasze produkty można zakupić online lub w punktach sprzedaży na całym świecie, takich jak Sephora, Douglas, francuskim Monoprix, niemieckim DM czy sieci sklepów ULTA ze Stanów Zjednoczonych.*

Postanowiłam kupić swoją rękawicę do demakijażu. Pierwsza rzecz która rzuca się w oczy to opakowanie. Przywodzi na myśl markę premium, a mimo to,  GLOV nie ma wcale wygórowanych cen swoich produktów. Sama rękawica jest bardzo dobrze wykonana i niezwykle miękka. Materiał na rękawicę był opracowywany przez 3 lata, poddawany wielu testom by wreszcie dać nam gotowy produkt.

Dodatkowym plusem jest przezroczysty futerał w którym możemy trzymać naszą ściereczkę by się nie kurzyła czy nie zabrudziła w naszej kosmetyczce.

Co do skuteczności produktu, muszę przyznać, że jestem mile zaskoczona. Mikrowłókna rękawicy idealnie usuwają makijaż ze skóry, przy tym jej nie podrażniając. Duży plus. Po użyciu ściereczki, faktycznie czułam, że skóra jest oczyszczona z brudu całego dnia. Dodatkowym atutem jest to, że produkt bardzo łatwo się czyści. Wystarczy woda i mydło.

Po super odczuciach z GLOV, postanowiłam przetestować tańszy zamiennik. Wybrałam się w tym celu do Carrefour’a (wym. [karˈfur]). Znalazłam tam małe rękawice marki Calypso. Jest to firma, która słynie z wszelakich gąbek do mycia ciała.

Ściereczka, a w zasadzie dwie, bo tyle było w opakowaniu, wyglądały całkiem porządnie. Jednak były dość sztywne i szorstkie, co niestety mocno podrażniło moją skórę. By zmyć makijaż musiałam mocno trzeć, a i tak miałam wrażenie, że część makijażu została na skórze. Nie do końca o to mi chodziło.

 

Podsumowując, jeśli jesteście tak jak ja alergikami, to rękawica do demakijażu GLOV jest dla was idealnym produktem. Obecnie marka przygotowała rękawice dla każdego typu cery.

 

 

GLOV>CALYPSO

 

 

 

*tekst zaczerpnięty ze strony www.pl.glov.co

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *